שאלות ותשובות

SUGAR BLOOM (לבן)

לשוקולד צבע חום בהיר עמום והמגע גרגרי. ההשפעה היא על הצורה בלבד- לא על הטעם. התופעה מתרחשת עקב עיבוי של אדי מים מהאוויר לשטח הפנים של השוקולד.

הסוכר בשוקולד נמס במים, ואז המים מתאדים וגבישי הסוכר נשארים על שטח הפנים של השוקולד.

FAT BLOOM (חום)

מצב המשפיע על שטח הפנים של השוקולד. המראה דומה ל- SUGAR BLOOM(לבן) למעט העובדה ששטח הפנים מבריק והמגע שומני.
הנ"ל מתרחש כתוצאה ממעבר של גבישי חמאת קקאו לשטח הפנים והתגבשות הנובעת מכך. המעבר מזורז ע"י טמפרטורות גבוהות ואחסון ממושך.

פג תוקף

אנו מקדישים תשומת לב מרבית לטיפול במוצרים ע"י מערכת ההפצה שלנו. ברגע שהמוצר עוזב את טיפולנו, יש לנו שליטה מועטה בלבד על משך זמן האחסון ותנאיו. בכל מקרה, למוצרינו יש חיי מדף ארוכים מספיק כאשר הם נשלחים לשותפינו המסחריים. הינך מוזמן להגיע לסניף שרכשת בו את המוצר ולהזדכות על המוצר.

כשרות לינדט פסח – פרווה

לינדט אקסלנס 70%, 85% ו- 90% אינו מכיל רכיבי חלב במתכון. עם זאת, היות והוא מיוצר בסביבה בה מיוצרים מוצרים נוספים המכילים חלב, הוא נושא אזהרה של עלול להכיל חלב וכשרותו השנתית חלבית. לקראת פסח אנו שוקדים על ייצור מיוחד לפסח הכולל ניקוי של הקו. כפועל יוצא הכשרות הניתנת למוצר הכשר לפסח היא פרווה. יש לשים לב שגם בגרסת הפרווה, נותרת האזהרה של עלול להכיל חלב אשר אינה סותרת את רמת הכשרות לאור כלל ה"בטל בשישים".

במגוון סידס מוצרים אשר אינם מכילים רכיבי גלוטן אך אינם נושאים הצהרת "ללא גלוטן" עקב חשש לזיהום צולב. אנו ממליצים לפנות לאתר אגודת הצליאק לצורך מידע נוסף.